Kavak Yelleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kavak Yelleri

En ßüyük Kavak Yelleri Fan Sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

üç kız kardeş tiyatro oyunu...

YazarMesaj
Misafir
Misafir

üç kız kardeş tiyatro oyunu... Empty
MesajKonu: üç kız kardeş tiyatro oyunu...   üç kız kardeş tiyatro oyunu... Icon_minitimePtsi Haz. 09, 2008 1:59 pm

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Anton Çehov’un yazdığı dilimize Ataol Behramoğlu’nun çevirdiği, Nikita Milivojeviç’in yönettiği Üç Kız Kardeş adlı oyunu seyircisi ile buluşacak...

Oyunumuzun sahne tasarımı M. Nurullah Tuncer (Genel Sanat Yönetmeni), kostüm tasarımı Duygu Türkekul, kompozitörü Dimitris Kamarotos, koreografisi Amalia Bennett, ışık tasarımı Mahmut Özdemir ve efekt tasarımı Ersin Aşar’a ait.

Oyunumuzda Aslı İçözü (Olga), Bennu Yıldırımlar (Maşa), Yeliz Gerçek (İrina), Haldun Ergüvenç (İvan Romaniç Çebutikin), İbrahim Gündoğan (Baba), C. Ahhan Şener (Aleksey Petroviç Fedotik), A. Mert Yavuzcan (Vladimir Karloviç Rode), Ozan Gözel (Nikolay Lvoviç Tuzenbah), Yiğit Sertdemir (Vasili Vasiliç solyoniy), Ayşegül Devrim (Anfisa), Hüseyin Köroğlu (Aleksandr İgnatyeviç Verşinin), Cengiz Tangör (Andrey Sergeyeviç Prozorov), S. Bora Seçkin (Fiyodor İlyiç Kuligin), Özge Özder (Natalya İvanovna (Nataşa)), Turgut Arseven (Ferapont) rol alıyor.

Üç Kız Kardeş’in konusu kısaca şöyle: “Oyun, Moskova’ya uzak bir kasabada yaşayan, artık hayatta olmayan bir generalin “Birikimli” ama bir o kadar da “Eylemsiz” hep “Bir şeyler yapmalı” deyip de hiçbir şey yap(a)mayan, tek amaçları “Moskova’ya dönmek” olan üç kızının öyküsünü anlatıyor… Bu öykü ile birlikte de adım adım gelen başka bir sınıfın “Ayak Sesleri”ni…”

üç kız kardeş tiyatro oyunu...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Karatavuk Tiyatro Oyunu ...
» tiyatro terimleri