Kavak Yelleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kavak Yelleri

En ßüyük Kavak Yelleri Fan Sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Daghan Kulegec Biri bana anlatsın'da;

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Daghan Kulegec Biri bana anlatsın'da; Empty
MesajKonu: Daghan Kulegec Biri bana anlatsın'da;   Daghan Kulegec Biri bana anlatsın'da; Icon_minitimePtsi Haz. 09, 2008 3:08 pm

Biri Bana Anlatsın’ın ilk bölümünün konusu, memleketi Cumhuriyet’in 100. yılına, yani 2023’e taşıyacak gençlerden umut var mıdır yok mudur sorusuydu...

BEĞENMİYORSAK, DÜKKANI KAPATIP GİTMEMİZ LAZIM

Programın konuğu genç arkadaşlara selam peşrevinin ertesinde soruldu: Sen kendi çevreni nasıl buluyorsun? Gençlikten umut var mı?

Her yanıtını ıslıkla ve hayranlıkla dinlediğimiz Dağhan Külegeç şöyle dedi: "E genciz neticede; beğenmiyorsak dükkánı kapatıp gitmemiz lázım di mi?! Ayrıca genç nedir, kimdir? Bu ülkenin en yaşlı adamına göre, Ünsal Oskay da genç? Sen kendinden umutlu musun sorusuna geliyor konu. Ben gençliği beğeniyorum da aileleri ve iş yerlerinin tutumunu beğenmiyorum."

Saygıyla şapkamı çıkarıyorum, başka bir şey demiyorum. Öyle ya, adam yerine koyma, konuşma ve fikrini ifade hakkı tanıma, maaş verme, saygı duyma, aşşşağıla baba aşağıla, sonra da: N’olacak bu gençliğin háli?
...
Bana sorarsanız, Dağhan’ın dediği gibi, programın sonucu, günü kurtaran, geçiştirmeye yönelik bir sonuç olabilir. Yani, bu durum gençliğin sıkışıp kaldığı durumda hiçbir şeyi değiştirmeyebilir.

Yine de o sonucun değişmiş olması, nafile değildir. Zira Dağhan Külegeç ve Eren Yanık, taş gibi cümleler kurdular.

EBRU ÇAPA
alıntıdır
xX PrenseS Xx
кaνaк уєℓℓєяi aşığı
кaνaк уєℓℓєяi aşığı
xX PrenseS Xx

Kadın

Daghan Kulegec Biri bana anlatsın'da; Empty
MesajKonu: Geri: Daghan Kulegec Biri bana anlatsın'da;   Daghan Kulegec Biri bana anlatsın'da; Icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 10:40 am

Paylaşımın için teşekkürler mutlu

Daghan Kulegec Biri bana anlatsın'da;
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-