Kavak Yelleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kavak Yelleri

En ßüyük Kavak Yelleri Fan Sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Flörtle rol kapmadım

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Flörtle rol kapmadım Empty
MesajKonu: Flörtle rol kapmadım   Flörtle rol kapmadım Icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 11:38 pm

Didem İnselel, "Kavak Yelleri"nin sırılsıklam aşık öğretmeni Gönül Hoca olarak girdi evlere...

Oyunculuk kariyerinde adım adım ilerleyen ve hızlı yükselmek uğruna taviz vermeye yanaşmayan oyuncu, "Yapımcı ile beraber olup, onun her projesinde yer alan oyuncular var. Ya da dizinin başrol oyuncusu ile aşk yaşıyormuş gibi davranıyorlar. Bunlar bana gelmez" diyor. Didem İnselel, "Kavak Yelleri"nin sırılsıklam aşık öğretmeni Gönül Hoca olarak girdi evlere... Hızlı yükselmek uğruna taviz vermeye yanaşmayan genç oyuncu, "Yapımcı ile beraber olup, onun her projesinde yer alan oyuncular var. Ya da dizinin başrol oyuncusu ile aşk yaşıyormuş gibi yapıyorlar. Bunlar bana
göre değil" diyor.

<B> Sizi "Kavak Yelleri" ile tanıdı birçok kişi... Oysa oyunculuk denemeleriniz yıllar öncesine dayanıyor, öyle değil mi?</B>

- Evet, ortaokul yıllarımdan beri reklam filmlerinde oynuyordum. Lise bittiğinde konservatuvar sınavına girdim. İlk sene kazanamadım. Annem ortalarda kalmayayım diye o yıl açılan Akademi İstanbul’a girmemi önerdi. Giriş o giriş işte!

<B> Stajınızı da ciddi haber programlarında yapmışsınız...

</B>- Okul bittikten sonra Kanal D Ana Haber Merkezi’nde staj yaptım. "Ateş Hattı" gibi en kanlı canlı yerlerde çalıştım 6-7 ay. O sürede benim ruh durumum bir hayli değişti. Her şeye ağla ağla, nereye kadar! Bu mesleğe devam edeceksen, muhakkak bir kırılma noktan olacak dediler. Ama ben birinin ölümüne karşı o kadar katı olmak istemedim.

<B> Peki dizi oyunculuğuna geçiş nasıl gerçekleşti?

</B>- Bir reklam yapım şirketinde işe başladım, 3-4 yıl kadar devam etti. Kamera arkasındaydım. Sonra yorulduğumu hissettim. Derken tanıdığım bir ekipten teklif geldi. "Bir yaz dizisi" dediler. Belki kimse izlemez de kolayca yaparım diye düşündüm! "Camdan Pabuçlar" dizisiyle başladık. El yordamıyla da yapmak istemedim oyunculuğu. Şahika Tekand’dan oyunculuk dersleri almaya başladım,

<B> "Kavak Yelleri" nasıl başladı?

</B>- Daha kast arayışına girdikleri andan itibaren onların akıllarındaymışım. Gönül de tam istediğim gibi bir karakterdi, kabul ettim. Siz de biliyorsunuz ki özel sektörde dizilerin artmasıyla bir rekabet başladı. Herkes kaba tabiriyle birbirini eziyor, bir hedef belirliyor, o hedefe giden yolda her şeyi mubah sayıyor, arkadaşlarını yarı yolda bırakıyor, yapımcılara sırtını dayıyor. Bir sivri cümle ortaya atıp onun üzerinden yürümeye çalışıyorlar. Öyle biri olmadığım için benim ortaya koyabileceğim tek şey oyunculuk.

<B> İyi ama yapımcılar gündemde olan isimleri tercih etmiyor mu?

</B>- Olsun, bu durum bana gelmez. Sektör içerisinde ne yazık ki saçmasapan şeyler yaşanıyor. Yapımcı ile beraber olup, onun her projesinde yer alan oyuncular var. Onlar hedeflerine ilerlemek için gerekiyorsa yapımcılarıyla flört ediyorlar. Tabii ki yaşananlara pek de "seviyeli birliktelik" diyemeyeceğim. Ya da dizinin başrol oyuncusu ile kendi kendilerine uydurdukları bir aşk yaşıyorlar, daha doğrusu yaşıyormuş gibi gösteriyorlar. İşleriyle değil de magazinle işlerini yürütüp sivri olmaya çalışıyorlar.

<B> "Rolün her gereğini yaparım" demişsiniz. Gerçekten hiç sınırınız yok mu?

</B>- İnandığım her şeyi yaparım, oyunculuğun sınırı olmadığını düşünüyorum.

<B> Sinemada dediğiniz gibi bir rol geldi diyelim. Hiçbir şeyden çekinmez misiniz?

</B>- Dedeme söylemem mesela. 87 yaşındaki dedem, sırtımı güvenle dayayabildiğim tek insan bu hayatta... Tanıdığım erkekler içinde tek adam gibi adam o...

<B>Dedemden başka adam gibi adam tanımadım</B>

<B> Dedeniz için "Tanıdığım tek adam gibi adam" diyorsunuz. Hayatınızda biri yok herhalde...

</B>- Yok.

<B> Eski sevgililerinizi ayaklandıracaksınız...

</B>- Eski olmalarının bir sebebi var. Beklediğim gibi olsalardı, bugün yanımda olurlardı.

<B> Dedeniz sizden torun bekliyordur artık...

</B>- Bekliyor, en büyük torun ben olduğum için, torununun çocuğunu görmek istiyor. Hiç anaç bir tarafım yok. 35’imden sonra diye kıvırıyorum o yüzden...

kaynak : hürriyet magazin
|-Gzm-|
кaνaк уєℓℓєяi нaуraηı
кaνaк уєℓℓєяi нaуraηı
|-Gzm-|

Kadın

Flörtle rol kapmadım Empty
MesajKonu: Geri: Flörtle rol kapmadım   Flörtle rol kapmadım Icon_minitimeCuma Haz. 13, 2008 9:30 pm

SaoL Cnm... mutlu

Flörtle rol kapmadım
1 sayfadaki 1 sayfası